Kitapların Hikayesi

ImzaGunu.jpg

"Oynamadan önce düşün, düşünmeden önce oku"​​

Şans nankördür, en ihtiyaç

duyduğunuz an da sizden kaçabilir.

Bilgi ise sadıktır, her daim sizinledir.

Bilgi uzun vade de şansı her zaman yener.

48 yıllık bir bavla oyuncusu olarak 3 yıl önce Modern tavlaya başladığımda oldukça iddalı idim. Bir heyecan, bir hevesle liglere ve turnuvalara katılmaya başladım, ama klasik tavladaki başarı performansını burada gösteremiyordum. Modern tavlanın daha çok matematik. Taktik ve strateji gerektirdiğini anladığımda araştırmaya başladım. Modern tavlanın inceliklerini nasıl öğrenebilirim diye. Fakat ülkemizde tavla ile ilgili kaynak sıkıntısı had safhada. Bunu gördükten sonra yabancı kaynaklara yöneldim. İngilizcemin çok iyi olmamasına rağmen karşıma tavlanın kendine has tabirleri ortaya çıktı.  Google’dan ve başka bir şekilde tercüme ettiğinizde ortaya anlamsız metinler çıkabiliyordu. Bu sorunu çözdükten sonra modern tavlayı daha iyi anlamaya başladım ve bu bana irili ufaklı bir çok kupa getirdi.

“Bilgi kuyudaki su gibidir” düşüncesinden yola çıkarak, benim gibi modern tavlayı öğrenmek isteyen arkadaşlarım için “Modern Tavlaya Giriş ve Açılış Hamleleri” isimli ilk kitabımı yayınladım. Kitabım modern tavla camiasında oldukça ilgi gördü ve beğeni topladı. Dijital kanallara ve sosyal medyaya verdiğimiz reklamlar karşısında şöyle bir geri dönüş oluştu; Alparslan hocam iyi güzel de biz daha normal tavlayı bilmiyoruz, Modern tavla da ne? Bu geri bildirimlerden yola çıkarak 2. Kitabım olan “Tavla’nın Kitabı”’nı yazdım. Tavla’nın kitabında Küp hariç Modern tavla ile ilgili ve klasik tavlada uygulayabileceğimiz taktik, strateji ve matematiksel hesaplamalara bu kitap’da yer verdim. Tavla da şansın payı her zaman vardır, fakat bilgi uzun vadede şansı her zaman geçer. Bilgili usta bir oyuncu x kişisi ile 1 maç yaparsa belki yenilebilir fakat 10 maç yaptığında 6 maçı alır. Şans nankördür sizi yarı yolda bırakabilir, bilgi ise sadıktır, her daim sizinledir.

1111.jpg
222.jpg

Okuyucularımızdan gelenler

fehmi.png
naz.png
çağın.png
atalay .png
kader.png
çağrı.png

Kitaplarımız

kitap1.png

Backgammon | Alparslan Göktay

70 TL

“Modern tavlaya giriş ve açılış hamleleri kitabım”

 

Öncelikle geleneksel tavlayı bilen ve modern tavla ile tanışmak isteyenler için çok iyi bir kılavuz niteliğini taşıyor.  2 bölümden oluşuyor.

 

1. Bölüm özellikle tavla terminolojisini barındırıyor. Bu terminoloji özellikle yabancı kaynaklardan faydalanıyorsanız, ülkemizdeki tek kaynak. Modern tavlanın  kurallarına, taktiklerine ve stratejilerine yer veriyor.

 

2. Bölüm ise konusundaki dünyada tek kaynak. 2 yıllık araştırmalarımda bu şekilde tam kapsamlı olarak hiçbir yerde göremediğim, “Açılış ve Karşıt hamleler.” Bu bölümde açılış hamleleri ve karşıt hamlelere yer verdim.  Aynı zarı maçta galipken, mağlupken ve berabere iken farklı şekilde nasıl oynayacağınızla ilgili olarak 1340 diyagram yer almaktadır. Bu diyagramlar analiz programları yardımıyla oluşturulmuştur. Bilinçli bir şekilde tavla oynamak isteyenler için mükemmel bir kaynak eser.

tavlanın kitabı.jpg

Tavla Kitabı | Alparslan Göktay

70 TL

”Tavlanın Kitabı”
 

Bu kitapta; doğru bildiğimiz yanlışlar, tavla oynarken mutlaka bilmemiz gerekenler.

 

1. Bölümde modern tavlada uyguladığımız, geleneksel tavlada da uygulayabileceğiniz birçok taktik ve stratejiler yer alıyor.

 

2. Bölümde ise taktik ve strateji içeren problemler ve açıklamalı çözümleri yer alıyor. Sadece doğru hamleyi değil, nedenini de açıklıyor.  Tavla en önemli nokta, neyi, neden yaptığınızı bilmektir. Rotası olmayan gemiye, hiçbir rüzgar yardımcı olamaz.

ikiKitapBirden.JPG

İki Kitap Bir Arada

140 TL yerine 120 TL

Bu iki kitap birbirini tamamlayarak sizin tam anlamıyla iyi bir  tavlacı olmanıza imkan sağlayacak. 

İki kitap da Alparslan Göktay'ın kaleminden yazılmış olup, bilginin kuyudaki su gibi olduğundan yola çıkarak,bu zamana kadar katıldığı yerli ve yabancı turnuvalarda kazandığı deneyimlerini sizlerle paylaşabilmek için okuyuculara, tavlaseverlere ulaştırılmıştır.

İki kitap bir arada alındığında 70 + 70 = 140 TL yerine 120 TL ödeyebileceksiniz. Kısa bir süre için geçerli olan bu indirim fırsatını kaçırmayın.

Sipariş Formu
1 Kitap 70 TL, 2 Kitap 120 TL

 

arrow&v

Satın alımınız için teşekkür ederiz